Büyü Nedir

buyu

Büyü ince, gizli ve anlaşılması güç olaydır. Hakikatle hayalin karışımı olup seri tariflerden biri de, insanın direkt olarak vücudunu, gözünü veya aklını etkilemesidir. Esasi ilimdir, elektrik ve atom ilmi gibi. Bu ilmin kötüye kullanılması, atomun enerjiye değilde, bir şehre atılmasi gibidir. İstemediğini yaptırmaya, iradenin zaman zaman elinden alınmasıdır. Bu bilgilerin kötüye kullanılmasi büyü olur. bu işlemi medyum yada medyumlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Büyü yapma veya büyü bozma gibi konularda kesinlikle bir medyum yada medyumlar’dan yardım almak gerekmektedir.

İnsanlar büyüden korkarlar, sebebi ise niteliğinin kendileri tarafindan bilinmemesidir. Gizliliklerinin bilinmesiyle , büyü büyü olmaktan çıkar. Hal böyle olunca büyüde besşunsur gözükür; Büyücü, büyü, büyüyü yaptiran, büyüye hizmetçi (hadim), büyücü ile hadim arasindaki hadimler (cinler) dir. Bunu yaptıranlar haset ve kinlerini hileli yola basvurarak almaya çalısırlar. Bu ağir ve kötü etki, büyü yapilanı şimsek çarpmısa benzetebiliriz. Yine büyü yapmak için, biber, nal, toprak, kasik, çiçek, yiyecek, akla gelebilecek hersey kullanılır. Bütün bunlar Allah’in takdiri, izni ve mutlak bilgisi dahilindedir, medyum anna hoca konuda anlattığımız üyere büyü yapma ve büyü bozma gibi konularda size yardımcı olmaktadır.

Allah izin vermedikçe, büyü ile kimse kimseye zarar veremez. Yüzlerce büyü yapilir, izin verileni kul için bir ibtila, imtihan, günahlarin tekfiri,makamin yükselmesi gibi birçok hikmetleri üzerinde tasir. Fakat insanin acul (aceleci) olmasi, hikmetlerdeki bilgisizligi, imtihani kaybettirebilir. ; Konu hakkında medyum anna hocamıza danışa bilirsiniz. Medyum anna hocamız türkiyenin önde gelen medyumlar’ın önünde gelmektedir.

Büyünün Çesitleri:

Büyünün birçok çesitleri ile karşı karşıyayız. Her çesidin sıfatları vardır. Bunları bir kaç gurupda toplamak mümkündür. Cezalandırmak, öldürmek, bağlamak, emre almak, ara açmak, düşmalığı sağlamak için yapılan büyülerdir.

Yapılış şekline göre; basit, mürekkeb, meziç.

Tesirlerine göre; lazim, mueaddi, topraga gömülen, mektup, serpilen,içirilen,yedirilen gibi büyücünün takip ettigi metod veya arz ve talebe göre büyü yapmalar. Bazende insanin giydigi kullandigi ele geçirilerek kötü büyüler veya tirnak deri parçasi saçlari kullanilarak korkunç büyüler yapilir. Evlenmek istedigi kiza kendisini kabul ettiremeyen kisinin, o kizin evlenmemesi, evde kalmasi için yapilan evlilikten soguma büyüsü gibi.

Baska dillerde de çesitli sorular gelmesi sebebiyle diger 20 çesit büyüyü misaller vermekten su anda geri duruyorum. Kim kahin veya arrafa (cinciye) gidip ondan kendi hakkinda gizli olan seyleri sorarsa, kirk gün tevbesi (baska bir hadiste namazi) kabul olmaz. O kimse kahinin sözünü dogrularsa küfretmis olur. Baska bir hadiste “Muhammed’e (sa) indirileni inkar etmis olur.” Hadis-i Serif-

Hoca diye bilinen üfürükçü, falci, cinci ve sihirbazlarin belirtileri; Yüzlerinin nursuzlugu,siyahlığı, karanlığı, biraz dikkatle bakıldığında belli olur.

Hastanin ve annesinin ismini sorarlar. Resmi dairelerde, hatta ahirette baba ismi sorulurken, neden hep baba degil de anne? Hastanin elbiselerinden (mendil,resim iç çamasiri v.s.) isterler. Anlasilmayan tilsim, resim, rakam ve yildizlarin isimlerini yazarlar. Manasi belli olmayan tılsım ve azimetleri okurlar. Bardaktaki suya bakıp huddam (cin) çagırırlar, bilgi verirler. Aleni veya gizli cin ulularindan yardim ister veya kurban keserler. Küfrü, şirki ileri olanlar, kendilerine gelenlerin ismini ve ziyaret sebebini belirtirler. Sonra da bu keramet addedilir.

Necis bir şeyle ayetleri maklub (ters) yazıp cinlerden yardim beklerler. Yazdiklari muskanin denize atilmasini, yakilmasini veya topraga gömülmesini isterler. Hastanin yildizini ve dogum tarihini sorarlar. Halbuki yildizlar ancak semanin zineti ve seytanlarin recmi için teshir edilmistir. Daha önceden hazirladiklari muskayi, büyüyü, hastaya yapilan büyü oldugu, cinlerin huddamlarin getirdigini iddia ederler. Bazende önceki ziyaretlerden kisinin adinin ve annesinin adinin bilinmesinden cinlerini, seytanlarini ona musallat edip, tekrar ziyaretini temine çalisirlar. Dini, akademik seviyeleri olmadigi için, fatiha suresini tam tecvid ve tertil edemezler (okuyamazlar). Hilelerine el çabuklugu ve bazi kimyasal maddeleri de ilâve ederler. Konu hakkında medyum anna hocamız ile iletişim bölümünden irtibata geçiniz.

Medyum anna hocamız medyumlar konusunda ednimiş olduğu tecrübeler doğrultusunda sizleri yönlendirmektedir ve medyum anna Türkiye’nin önde gelen medyumlar’ındandır.

Cevap birakin

E-posta hesabiniz yayimlanmayacak. Required fields are marked *