Sahtekar Medyumları İyi Tanıyın

Yaklaşık 2 yıl ilk olarak benden sebepsiz yere ayrılan kız dostumı geri getirebilmek için şans eseri denk geldiğim bir medyumla başlayan uzun yolculukta bu sefer doğru kişiyi buldum ümidiyle en az 15-20 ayrıcalıklı medyumum diye geçinen insana büyük paralar kaptırmış biri olarak “ben yandım siz yanmayın” düşüncesiyle burada yaşadıklarımı paylaşma ihtiyacı hissettim. Her aradığım fert (bunlara medyum ve ya hoca demeye dilim varmıyor) nerede ise aynı şeyleri söylemiş oldu ve hepsi de öncelikle paradan bahsetti. 2 günde kati çözüm diyenden tutun da 5 günde 0 garanti deyip benden 10000 liranın üzerinde tutarlar isteyenlere kadar çok sayıda değişik kişiye denk geldim ve birçoğuna da çaresizlikten inanmak ve gene çaresizlikten para göndermek durumunda kaldım. Birileri ödemeyi alana kadar her saat arayıp para nerede kaldı diye sorarken ödemeyi geçtikten sonra telefonlara dahi çıkmayıp engelledi, bazıları vefk yani muska diye fotokopi kağıt yolladı, birileri hiçbir şey yollamadı, gene bazıları da birkaç haftada bir yok üzerinde büyü çıktı 300 lira daha göndermen lazım, yok senin çalışma için yeni malzeme almam gerekti 500 lira daha istiyorum diye sonradan baştan anlaştığımız fiyat haricinde tutarlar istemeye başladılar. Burada bunları ad ad paylaşacağım. Dileyen herkes de yorum şekilde siteye katkıda bulunabilir ve tecrübelerini anlatarak işlem yaptırmayı düşünen dostlara kıymetli yorumlarıyla yardımcı olabilirler. Bu dolandırıcı ve sahtekarlar minimumından bu şekilde sergilensinler ve iplikleri ortaya çıksın.

Ilk gittiğim hoca medyum Adem diye biriydi. Paramı aldıktan sonrasında telefonlarıma dahi çıkmadı. öteki numaradan arayınca da sesimi duyunca yüzüme kapatmaya başlandı. Ondan sonra nakit gönderdiğim ve dolandırıldığım hocaların isimleri:

kahin Ali Kaya, Ali güven, medyum Ali Aydın, kahin Ali ihsan, kahin Ali Bayrak (Bu beşi tıpkı kişidir ve ne gerçek adları Ali’dir, ne de soyadları Kaya, itimat, Aydın, ihsan ya da Bayrak, birazdan bahsedeceğim Ali Hoca’nın taklidi şekilde türemişlerdir), bilici Süleyman, medyum Seyit Abdullah, kahin şehzade, medyum Gülbahar, medyum Kesira, medyum Demirhan, kahin mesut, bilici Belkız, medyum Demirhan, medyum Harun, bilici Deniz, bilici Rabia, medyum Pakize, bilici Hümeyra, bilici Cüneyt, medyum Naime, bilici şükran, kahin Aykut, kahin iskender, medyum Seyfullah, medyum Meryem şanlı, kahin Reyhan, bilici Haydar, kahin Mustafa Sakarya, medyum Feridun, medyum Nihat, bilici Mahmut Kılıç, medyum Yılmaz Eren, medyum Hakan, bilici Benan, kahin Fikriye, medyum Rahime (Fikriye, Rahime, Selim ve Benan aynı kişidir parayı aynı hesapta topluyorlar), medyum Adis, kahin Bülent, kahin Servet, kahin Nergiz, medyum Aslan, kahin Gaib, medyum Zeynel Eroğlu, kahin Erdoğan, bilici Selim, kahin Candan, medyum Emre Aktaş, kahin yaşam

(liste gerçek hayattan tanımış olduğum ve kararlı olduğum arkadaşlarımın dolandırıldığı isimlerle genişletilmiştir. çok sayıda dolandırıcı adını belirli aralıklarla değiştirdiği için yeni isimleri de listeye eklendiğinden sıralama uzamaktadır.)

Bu kişilere paranızı kaptırmayın. Telefonda söylediklerine aldanmayın. Bu kişilerin hiç mi allah korkusu yok? Hiç mi başka tarafı düşünmüyorlar? Bu yolda kaybettiğim nakit bir yana her yeni işlemde bana verilen süreye güvenerek her yeni güne yeni bir umutla uyanmak ve gün saymak lakin neticesinde aslabir sonuç alamamak beni maksimum üzen. Sizi şu konu hakkında uyarmak isterim ki bu tarz şeylerin burada kullandıkları isimler dahi düzmece. Hesap bilgilerini istiyorsunuz öteki başka isimler çıkıyor ve sorunca da malzemecimin hesabı, muhasebecimin hesabı diye bahane uyduruyorlar. Kendi adlarını kullanmaktan bile acizler. O sebepten internette kullandıkları isimle banka hesap bilgilerindeki isim uyuşmayan kişilere asla nakit göndermeyin bunların hemen hepsi dolandırıcıdır.

Bu sayfada hepimiz sansürsüz bir halde kendi yorumlarını, tecrübelerini yazabilir. Lütfen siz de yorumlarınızla derdine derman arayan arkadaşlarımıza yol gösterin…

Geri Dusunceler “Sahtekar Medyumları İyi Tanıyın

Cevap birakin

E-posta hesabiniz yayimlanmayacak. Required fields are marked *